MANUAL-MED

MANUAL- MED - Pracownia Strukturalnej Pracy Z Ciałem.
Specjalistyczny gabinet ukierunkowany na indywidualną pracę z pacjentem, której głównym celem jest przywrócenie równowagi strukturalnej w celu zredukowania negatywnych skutków stresu przejawiających  się bólem, wzmożonym napięciem mięśniowym, problemami ze snem i funkcjonowaniem w życiu codziennym, dążenie do poprawy postawy ciała oraz lepszego samopoczucia. 

Każdego dnia doświadczamy wielu emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, czasami latami tłumimy je w sobie, a one głęboko zakorzenione w nas kształtują naszą postawę. Nasze ciało jest odzwierciedleniem naszego życia i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. 
Zadaniem terapii jest więc ograniczenie leczenia farmakologicznego, zmniejszenie bólu, przywrócenie sprawności i równowagi wewnętrznej organizmu poprzez pracę z ciałem i oddechem.

Dzisiejsze tempo życia, ciągły rozwój cywilizacji, pogoń za pieniądzem, brak odpoczynku i odwieczny stres powodują rozmaite zaburzenia w organizmie. To kim jesteśmy i jak żyjemy wpływa na nasze samopoczucie, komfort, psychikę czyli na nasze zdrowie. Coraz więcej ludzi cierpi z powodu bólu głowy, kręgosłupa, bólu mięśniowo-stawowego, napięcia i zmęczenia mięśni, wad postawy, chronicznego zmęczenia i braku energii. Nagminnie sięgamy po środki farmakologiczne, a jak mówił Albert Schweitzer:
 „Każdy pacjent nosi własnego lekarza w sobie. Ludzie przychodzą do nas i nie znają tej prawdy. Uczynimy najlepiej, jeżeli lekarzowi, który mieszka w pacjencie, damy sposobność wykonywania swej pracy.”

Każdy z nas posiada naturalne zasoby do odzyskania a następnie utrzymania zdrowia, zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy. Prawdziwą sztuką jest zauważyć i docenić te zasoby. Tylko wtedy leczenie ma szansę zakończyć się pełnym sukcesem.  

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o działalności MANUAL-MED polub profil na facebooku  https://www.facebook.com/manualmed.konin