Terapia

KOMPLEKSOWA TERAPIA INDYWIDUALNAJeśli cierpisz z powodu przewlekłego bólu, czujesz  że Twoje mięśnie są napięte, brak Ci sił i energii do działania, widzisz i czujesz, że Twoja postawa ciała zmienia się idąc w złym kierunku- garbisz się, widzisz asymetrię,  dobrze trafiłeś! Postaram się pomóc w przywróceniu równowagi Twojemu organizmowi. 


W ramach kompleksowej terapii indywidualnej :


Przeprowadzimy wspólnie szczegółowy wywiad dotyczący historii Twoich dolegliwości, sposobu dotychczasowego leczenia, chorób współistniejących,przebytych zabiegów operacyjnych a także sposobu spędzania przez Ciebie czasu w ciągu dnia, rodzaju aktywności ruchowej oraz wykonywanej przez Ciebie pracy. Postaramy się zebrać wszystkie informacje, które mogą mieć znaczenie w procesie terapii.


Jeśli posiadasz wykonane wcześniej badania obrazowe zabierz je ze sobą na pierwsze nasze spotkanie, przeanalizujemy je pod kątem postępowania terapeutycznego.  Badania te często będą też istotną informacją dającą możliwość dalszej bezpiecznej pracy w procesie terapii. Jeśli nie posiadasz tego rodzaju badań, a wspólnie uznamy, że są one konieczne, pokieruję Cię do odpowiedniego specjalisty, który rozważy konieczność ich wykonania.


W zależności od problemu z jakim się do mnie zgłaszasz przeprowadzimy odpowiednie badanie przedmiotowe. Jeśli będzie to konieczne zbadam Twoją postawę ciała. Przy pomocy skoliometru dokonamy istotnych pomiarów, sprawdzimy także obciążenie Twoich stóp na podoskopie, obejrzę Twoją postawę we wszystkich płaszczyznach w celu wykrycia ewentualnych odchyleń. Jeśli podejmiemy strukturalną pracę z ciałem wówczas na pierwszym bądź na kolejnym spotkaniu, za Twoją zgodą wykonamy zdjęcie fotograficzne Twojej postawy ciała, co pozwoli na głębszą analizę, będzie to także punkt odniesienia do dalszej terapii.  Całe badanie wniesie istotne informacje do dalszego procesu postępowania, dzięki temu będę wiedziała z jakimi strukturami muszę pracować pozamiejscowo, by osiągnąć efekt w miejscu docelowym.


Za pomocą specjalistycznych testów klinicznych przeprowadzę badanie, by doprecyzować możliwą przyczynę dolegliwości. 


Rozpoczniemy terapię, w trakcie której metody i techniki pracy będą na bieżąco dobierane do Twoich aktualnych potrzeb i możliwości. W trakcie terapii będziemy cały czas ze sobą współpracować, ponieważ informacje zwrotne zarówno te słowne, jak i te płynące z Twojego ciała są dla mnie ważną wskazówką do dalszej pracy. Razem postaramy się, aby Twoje samopoczucie uległo poprawie.


Pod koniec każdej wizyty omówimy wspólnie zastosowane techniki, tak abyś miał świadomość, że to co wykonuję nie jest działaniem przypadkowym.


Zostaniesz także poinformowany o konieczności Twoje dalszej pracy w domu, po to by utrzymać dodatnie efekty terapii.  Musisz mieć świadomość, że do Ciebie należy wykonanie 50 %  pracy. W tym celu uzyskasz istotne informacje co robić i w jaki sposób. W razie konieczności na kolejnym naszym spotkaniu dostaniesz indywidualnie przygotowany zestaw ćwiczeń, które wspólnie omówimy i przećwiczymy, tak byś nie miał żadnych wątpliwości.


W trakcie terapii postaram się także przekazać niezbędne wskazówki, mające na celu  zminimalizowanie czynników sprzyjających powstawaniu dolegliwości.


Pamiętaj, że pracując ze mną jesteś dla mnie kimś ważnym, osobą której chcę pomóc, a nie anonimowym pacjentem. Razem pracujemy na wspólny sukces- Twoje zadowolenie i moją satysfakcję. Jestem także do Twojej dyspozycji, jeśli masz pytania dotyczące prowadzonej terapii zawsze możesz kontaktować się ze mną telefonicznie i mailowo . Postaram się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości.


Koszt każdej wizyty to 100 zł bez względu na czas trwania wizyty, ilość zastosowanych technik czy wykorzystanych metod. 

Czas jaki poświęcam Tobie w trakcie jednego spotkania mieści się w przedziale od 60 do 90 minut                 ( pierwsza wizyta jest zawsze dłuższa ) .          

 W trakcie każdej wizyty uzyskujesz 100 % mojego zaangażowania, ale także pozytywną energię i pracę w miłej atmosferze.


Ilość wizyt jest zależna od Twojego samopoczucia i chęci dalszej współpracy. To Ty decydujesz o długości procesu terapii.  

Jeśli podejmujemy strukturalną pracę z Twoim ciałem w celu korekcji postawy ciała jest to zazwyczaj 10-12 wizyt średnio 1-2 razy w tygodniu.

Jeśli celem jest likwidacja bólu wystarczy zazwyczaj 3- 5 wizyt średnio 1- 2 razy w tygodniu.


TELEFONICZNA KONSULTACJAJeśli masz wątpliwości czy jestem dla Ciebie odpowiednim specjalistą, czy będę w stanie Tobie pomóc, zadzwoń, zapytaj, porozmawiajmy. Udzielę wszelkich informacji na Twoje pytania.

 Rozmowa telefoniczna do niczego nie zobowiązuje.